Zdokonalovací kurz pro motorové piloty MPK

 

slider6.jpg Tento víkendový kurz pořádáme pro motorové piloty všech kategorií. Je určen pro ty, kteří chtějí na sobě poctivě zapracovat, získat v létání vyšší jistotu, odstranit některé chyby a zlozvyky a rádi se přiučí něco nového. Pro výuku některých manévrů používáme i naše osvědčené trenažéry.
Začneme videozáznamem vašich startů.
Přihláška na kurz

Potom provedeme detailní analýzu případných chyb a vysvětlíme si teoreticky jak se jim vyvarovat. Ukážeme si nejprve na videozáznamu bezchybný průběh startu a potom i prakticky předvedeme.

Z dlouholeté praxe výuky létaní s MPK jsem si jistý tím, že po několika startech a okamžité analýze chyb je většina pilotů schopna startovat bezpečně a bezchybně.
Dalším veledůležitým manévrem, na který se společně zaměříme, je nácvik nízkých průletů v přímém letu. Po jejich zvládnutí pokračujeme s nácvikem horizontových zatáček nejprve o velkém a následně malém rádiusu.
K nácviku použijeme dvoumetrové slalomové tyče a komunikační přílby, které nám zajistí okamžité korekce případných chyb.
Toto cvičení je opravdu náročné na koordinaci práce s řidičkami a plynem. Jen málo pilotů i s dlouholetou praxí ví jak nato. Létat vysoko umí skoro každý, ale létat nízko jen málokdo, ale my vás to naučíme.

Naší třetí úlohou je přistání do určeného prostoru nejdříve s běžícím a následně i s vypnutým motorem. Cvičíme tak zvané „nouzový přistání". Nikdy nevíš kdy ti motor vysadí a proto je dobré být na tuto situaci připraven a chladnokrevně ji řešit.

Na závěr máme připravené ceny pro nejlepší startovače, slalomáře a přistávače.
Přijeďte nejlépe v už v pátek večer a přespíte na letišti, nebo až v sobotu, ale už časně ráno.
Začínáme létat za ranního kurópění.
Je nutné mě předem kontaktovat, kvůli organizaci vlastního kurzu a počet účastníků je limitován.
S sebou je potřeba vlastní vybavení ku létání a je dobré mít i vlastní komunikační přílbu, nebo ti ji zapůjčíme.
Smyslem nácviku těchto manévrů je vyšší bezpečnost vás i vašich vrtulí.

Na společné polétání se těší Chorche Tým

Nejbližší termíny kurzů:

  • V případě zájmu o kurz je možné termín domluvit individálně.

Místo kurzu

Letiště Jaroměř - Josefov - mapa

 Cena kurzu 5.900 Kč 

Soubory ke stažení

Přihláška na kurz

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyžádané komunikace. O tom, jak pracujeme s vašimi osobními údaji, si můžete přečíst na stránce GDPR.

V případě jakýkoliv problému s odesíláním formuláře zašlete zmíněné informace na sramek@chorche.com