Záchranné záložní padáky - ZP

Certifikovaný záložní padák je veledůležitou a Leteckým zákonem předepsanou výbavou pilota bezmotorového - volného paraglidingu -PG. Pro piloty motorového paraglidingu-MPG je záložní padák pouze doporučenou součástí výbavy. Pravdou je, že 99% pilotů záložní padák, naštěstí, nikdy nebude potřebovat, ale kdo ví?

Životnost ZP se udává mezi 8 až 10 lety, po uplynutí tohoto intervalu je dobré zakoupit nový. Přece jen je ZP v případě potřeby poslední šancí řešení některých kritických momentů. Proto určitě není správné na ZP šetřit, je nutné znát jeho funkci a použití, ale i nechat ho minimálně jednou za rok zkontrolovat a přebalit u odborníků.
V poslední době je vidět markantní nárůst pilotů, kteří létají i s MPG se záložním padákem a někteří si ho i přehazují do sedaček na volné létání, takže jim stačí jen jeden ZP. Už jen pro pocit sucha a bezpečí za letu je záložní padák velký přínos. Trendem je i používání ZP z lehkých materiálů. Přeci jen start s paramotorem na rovině a za bezvětří je celkem náročný a jakákoli ušetřená hmotnost ho jen ulehčuje.
Důležité je také správné umístění ZP na paramotoru. Záložní padák nesmí při pohybu nikde plandat a překážet a přitom musí být dobře dosažitelný v případě jeho použití. Od letošního roku montujeme na paramotory firmy Walkerjet ZP na ochranný rám vrtule a to za hlavu pilota. Záložní padák nepřekáží a přitom je dobře dosažitelný pro levou i pravou ruku. N břiše se tak vytvořil prostor pro přístrojový panel do kterého se vejde mnoho potřebných věcí(kamera, mapa, oblečení, pití, svačina atd).
Pomůžeme při výběru a montáži správného ZP. V naší nabídce máme záchranné systémy AEGIS firmy MACPARA. Přesvědčily nás svou výbornou stabilitou, kvalitním zpracováním, nízkým opadáním a certifikací.

‌Vybírejte z aktuální nabídky záložních padáků:

Aegis

‌Záchranný systém Aegis je vynikající záchranný padák vyroben z nejlepších ve světě dostupných materiálů. Tvar vrchlíku je speciálně navržen tak, aby byl velmi stabilní a přitom vytvářel co největší odpor při proudění vzduchu.

Kolik to stojí


Aegis Light

‌Záchranný systém Aegis Light je vynikající záchranný padák vyroben z prověřeného lehkého materiálu. Tvar vrchlíku je navržen tak, aby byl stabilní (odolný vůči kyvům) a přitom vytvářel co největší odpor při proudění vzduchu.

Kolik to stojí

 

Aegis SQ - moderní čtvercový záchranný padák

‌Jeho nový design poskytuje relativně velkou plochu povrchu, přesto má malou hmotnost, poskytuje nízkou míru klesání, vysokou stabilitu a rychlé otevírání po odhozu.

Kolik to stojí

Houston - moderní řiditelný záchranný padák

‌Po otevření získá vrchlík horizontální rychlost, která vytváří vztlak a výrazně zlepšuje míru opadání.

Kolik to stojí

Pokyny k vyplnění kontaktního formuláře

‌Pro usnadnění komunikace oběma stranám prosím ke svému dotazu na vybavení nejlépe uvádějte věk, váhu, výšku, zkušenosti (začátečník/pokročilý) a PG nebo PPG zaměření pilota.

Napište nám Váš dotaz!

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyžádané komunikace. O tom, jak pracujeme s vašimi osobními údaji, si můžete přečíst na stránce GDPR.

V případě jakýkoliv problému s odesíláním formuláře zašlete zmíněné informace na sramek@chorche.com