Hromadný přelet České republiky

 

6. - 10. Srpen 2014

(13.-17.srpen je náhradní termín na počasí)

Přelet ČR na MPK_191.JPG
Druhý ročník Skupinového přeletu České republiky na motorových padácích aneb nebojte se dlouhých letů. Prostě poleťte s námi.
Cílem této jedinečné akce je intenzivní pomoc pilotům MPK s plánováním a vlastní realizací dlouhých letů.
Loňského prvního ročníku se zúčastnilo 20pilotů a každý z nás nalétal cca. 500kilometrů za téměř ideálních podmínek. Pevně věřím, že se letos opět sejde tak bezvadná parta pilotů, že nám vyjde počasí, že pořádně polétáme a že se zase něco nového naučíme o sobě a o létání.
Letos opět na žádost Letecké amatérské asociace České republiky uvolnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy finanční prostředky na zajištění této zajímavé vzdělávací akce.
Počet oficiálních účastníků je z důvodu náročné logistické přípravy a realizace omezen na dvacet pilotů krosen, případně malých mobilních tříkolek. Samozřejmě se k naší „oficiální skupině“ dvaceti pilotů můžete kdykoli a kdekoli na trati připojit a budete vítáni. Jen o trase letu a pozemním doprovodu se musíme domluvit.
Účast je pro prvních dvacet přihlášených pilotů bezplatná. Způsob přihlášení, podmínky účasti a doporučení co s sebou jsou na konci tohoto článku. V rámci akce zajistíme mikrobus pro dvacet osob a nákladní vozidlo pro transport veškerého materiálu a případný svoz pilotů po trati. Dále zajistíme navigační přípravu, teoretickou výuku plánování dlouhých letů a technický doprovod při vlastních přeletech.
Sejdeme se ve středu 6.(při nepřízni počasí 13.) srpna nejpozději do 20 hodin na letišti v Jaroměři, kde si bezpečně zaparkujete svá vozidla. Naložíme stany, spacáky a veškerý materiál do transportního doprovodného kamiónu. Natankujeme a zkontrolujeme stroje a vybavení.
S ohledem na aktuální předpověď počasí a aktivované vzdušné prostory provedeme detailní přípravu ranního letu.
Hned po svítání, kdy je vzduch ještě klidný, vyrážíme na první 1-2 hodinový let. Všechny lety se pokusíme naplánovat pokud možno po větru, aby nám kilometry ubíhaly. Po přistání na určeném místě (nejspíš to bude na některém letišti) za námi dorazí naše doprovodná vozidla. Provedeme rozbor letu a den strávíme plánováním dalších tras, přípravou strojů a odpočinkem.
V 16 hodin bude opět oficiální briefing a seznámení s trasou večerního letu. V cca 18 hodin vyrážíme opět na zhruba 50 km dlouhý přelet do určeného cíle. Ti pomalejší letí rovně a ti rychlejší si mohou nějaký ten kilometr i přidat.
Ještě před ulehnutím rozebereme večerní let a předběžně si „nabrífujeme“ ranní let. Ráno po svítání opět startujeme na další etapu.
Důraz je kladen na dodržování pravidel letu ve vzdušném prostoru ČR a všech bezpečnostních aspektů.
Návrat do Jaroměře je plánován v neděli večer.
Věříme, že společně nalétáme mnoho kilometrů a že tato akce přispěje ke zvýšení praktických a teoretických znalostí všech účastníků.
Neváhejte a příliš dlouho posílejte od přihlášky na sramek@chorche.com a pro bližší info volejte na 777 803 093.

Jak se přihlásit a co je podmínkou účastiIMG_3283.jpg

 1. Přihlášky posílejte písemně na email sramek@chorche.com POZOR: pro prvních 20 písemně přihlášených je celá akce zdarma 
 2. Přihlašovací email označte jako Přelet ČR a v emailu uveďte jméno a příjmení, místo bydliště, číslo pilotní licence, číslo mob. telefonu a pilotní praxi (přibližný počet letových hodin).
 3. Účastníci musí mít v pořádku veškeré dokumenty k SLZ, zaplacené povinné pojištění stroje, platnou pilotní licenci a uhrazeno členství v LAA ČR na letošní rok.
 4. Zásoba paliva musí umožnit stroji dvouhodinový let a musí mít funkční speed systém.
 5. Pilot musí zvládat bez větších problémů starty za bezvětří.

Co si vzít s sebou

 1. Dva desetilitrové podepsané/označené (identifikace z důvodu záměny) kanystry na benzín a dostatek oleje.
 2. Stan, spacák, karimatku, „vaříček na kafíčko“, ešusy, něco malého k jídlu a k pití. Rozdvojku na elektřinu. Vše mít v bedně, nebo batohu (budeme kočovat).
 3. Mobilní telefon a doporučuji si třeba i vypůjčit komunikační přilbu na frekvenci PMR (ta není podmínkou). Nabíječky!
 4. GPSku a umět s ní zacházet. Dostatek baterek, nabíječku. Kdo má, tak i otočný mapník (kvůli navigaci).
 5. Nepromokavou plachtu na přikrytí stroje (kvůli rose a dešti).
 6. HLAVNĚ Dobrou náladu!!!!!

Na společné polétání se těší Chorche team

Napište nám Váš dotaz!

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyžádané komunikace. O tom, jak pracujeme s vašimi osobními údaji, si můžete přečíst na stránce GDPR.

V případě jakýkoliv problému s odesíláním formuláře zašlete zmíněné informace na sramek@chorche.com